Casamatta Rosso, Toscana IGT, Bibi Graetz 75cl

Casamatta Rosso, Toscana IGT, Bibi Graetz 75cl

Nimi: Casamatta Rosso, Toscana IGT, Bibi Graetz 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Toscana

Tootja: Bibi Graetz - Testamatta

Aastakäik: 2016

Mari: 100% Sangiovese

Alkoholisisaldus: 12,5% vol.

Tootekood: 1953

Hind: 15.80

Hinnaklass:

Bibi Graetz on väike butiikveinimaja, mis on suhteliselt lühikese ajaga (esimene aastakäik oli 2000.) jõudnud Itaalia kultustootja staatusesse. Veinimaja asub Firenze külje all Fiesole linnas. Bibi armastab väga vanu veinipuid ning toodab enamus oma veinid just vanade puude saagist (60+ aastat). Ta kasutab ainult Fiesole piirkonnale omaseid marjasorte - Sangiovese, Caniolo ning Colorino. Sealne pinnas koosneb peamiselt savist, liivast ja lubjakivist ning on fosfori, kaaliumi ning magneesiumi rikas.

"In a region abundant with an ocean of average wines, those that emerge from Bibi Graetz's tiny estate are nothing short of extraordinary. This is a superb set of releases and I can't recommend the wines highly enough." Antonio Galloni

Casamatta (tõlkes 'crazy house') on Bibi Graetzi tõlgendus heast Toskaana majaveinist. Valmistatud orgaaniselt kasvatatud 100% Sangiovese viinamarjadest, pärit enamasti Maremma piirkonnast. Kääritamine toimub terasmahutites ning vein tammes ei laagerdu.

Casamatta aroomis on tunda kuivatatud kirsse, mustsõstart, ploome ning vürtsikust. Maitse on väga värske, marjane, kergete elegantsete tanniinidega, heas tasakaalus happega, väga pehme ning keskmise täidlusega. Tunda on mustsõstart, kirsse, tubakat ning kerget vürtsikust. Aastane toodang 10 000 kasti ja esimene aastakäik oli 2003. Mõeldud joomiseks kohe, kuid vananemispotensiaal on 5-7 aastat.

Veini tutvustav video [link]. Veinimaja tutvustav video [link].

James Suckling 90 punkti
"One of Tuscany's great-value wines"