Nimi: Carnuntum, Muhr-van der Niepoort 75cl
Riik/regioon: Austria, Carnuntum
Tootja: Niepoort
Aastakäik: 2007
Mari: 100% Blaufränkisch
Alkoholisisaldus: 13% vol.
Tootekood: 931
Hinnaklass: €€
Carnuntum on Viinist idapool asuv küllaltki vähetuntud Austria veinipiirkond, mis ulatub peaagu Slovakkia piirini. Sellel piirkonnal on siiski pikk veinivalmistamise ajalugu, ulatudes tagasi keltide ajajärku ja siin asuvad Euroopa ühed vanimad viinapuud. Carnuntumi pinnas on liivane, savine ja mägine ning Danube jõe lähedus pakub ideaalseid klimaatilisi võimalusi hea Blaufränkischi valmistamiseks. Kliima on üldiselt kuiv, kuumade suvedega ning jahedate talvedega.
Muhr-van der Niepoort on ühisprojekti tuntud Portugali veiniguru Dirk Niepoorti ja ta endise naise Dorli Muhri vahel. Dirki sõnul meenutab see piirkond talle Cote d'Or'i ning Blaufränkisch on tema arvates üks elegantsemaid viinamarjasorte Pinot Noir kõrval ning ka selle veini valmistamisel on fookus elegantsusel mitte jõulisusel.
Carantum on valmistatud 100% Blaufränkisch viinamarjadest. Mingi osa viinamarjadest pressitakse jalgadega ning umbes pooled viinamarjad kääritatakse tervete kobaratena (k.a. varred). Teise poole puhul on veinivirre kestadega kontaktis äärmiselt pikalt - 3 kuud. Aroomis on tunda elegantset kirssi ja ürdist puuviljasust. Tanniinid on vaoshoitud ja elegantsed. Maitses on tunda natuke magusaid punaseid puuvilju, samas on maitse värske.
Veinimaja kogutoodang on 20 000 pudelit.