Carmenero, Sebino Carmenere IGT, Ca' del Bosco 75cl

Carmenero, Sebino Carmenere IGT, Ca' del Bosco 75cl

Nimi: Carmenero, Sebino Carmenere IGT, Ca' del Bosco 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Lombardia

Tootja: Ca' del Bosco

Aastakäik: 2013

Mari: 100% Carmenere

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 1907

Hind: 65.10

Hinnaklass: €€

Carmenero on väga unikaalne punavein, mis valmistatud 100% Carmenere viinamarjadest. 1990ndatel ostis Ca'del Bosco enda arvates Cabernet Franci veinipuude istikud, hiljem selgus, et viinamarjad on nii värvilt kui maitselt Cab Franc'ist erinevad ning küpsevad ka kiiremini. Veinimaja otsustas jätkata Carmenere sordiga ning sellest on ajendatud ka pudeli silt - hunt lamba nahas. Nüüdseks on vein saavutanud peaagu kultus staatuse Itaalia punaveinide hulgas ja seda tõestab ka kohalolek Itaalia top 100 punaveini hulgas.

Carmenero valmistamiseks kasutatakse 5 erinevat aeda, kus veinipuude keskmine vanus on 30 aastat. Viinamarjad koristatakse eranditult käsitsi oktoobri alguses, saagikus 6 tonni hektari kohta. Käärimine kontrollitud temperatuuril, käärimise algsuses 21 kraadi ning lõpetades 31 kraadi, kokku 12 päeva. Pärast alkoholikäärimist hoitakse veinivirret veel 10 päeva 28-30 kraadi juures. Seejärel dekanteeritakse vein väikestesse tammevaatidesse 12 kuuks (65% uus tamm), tammes toimub ka täielik malolaktiline käärimine. Pudeldamine toimub täiesti hapnikuvabas keskkonnas, mis on Ca'del Bosco innovaatiline ja patenteeritud meetod. Vein pudeldatakse koristusele järgneva aasta novembrikuus ning puhkab seal enne müüki vähemalt 6 aastat.

Serveerida 16-18 kraadi juures Riedeli Syrah klaasist. Soovitav on vein dekanteerida. Sobib ideaalselt erinevate lihade kõrvale.

Ca'del Bosco on Itaalia veininduse kuldvara. Gambero Rosso veiniteatmikus ajab mõis 36 'kolme klaasi' auhinnaga taga ainult vanameister Angelo Gajat (49 'kolme klaasi' auhinda kokku). Kokku on Itaalias ainult 155 veinimõisa võitnud 10 või rohkem 'kolme klaasi' auhinda teatmiku 25 aastase ajaloo jooksul. Eelkõige teatakse Ca'del Boscot oma franciacorta poolest, kuid ka tava veine loetakse Itaalia parimate hulka.

Gambero Rosso 2/3 bicchieri