Carmenere, Vigneti delle Dolomiti IGT, Tenuta San Leonardo 75cl

Carmenere, Vigneti delle Dolomiti IGT, Tenuta San Leonardo 75cl

Nimi: Carmenere, Vigneti delle Dolomiti IGT, Tenuta San Leonardo 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Trentino

Tootja: Tenuta San Leonardo

Aastakäik: 2010

Mari: 100% Carmenere

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 1901

Hind: 62.40

Hinnaklass: €€

Tenuta San Leonardo veinimaja ajalugu ulatub tagasi 10. sajandisse. Tänase omaniku Marchese Carlo Guerrieri Gonzaga suguvõsa omandusse tuli mõis 1724. aastal kui valdus alustas tegevust veinitootmisega. Tenuta San Leonardo asub Lõuna-Trentinos Sarnis asula lähistel, Adige jõe vasakul kaldal. Mõis koosneb kokku 300 hektarist, millest vaid 20 hektarit on veinipuude all. Veiniaiad asuvad Monte Baldo ja Monti Lessini nõlvakutel 150 meetri kõrgusel merepinnast, pinnas koosneb lahtisest jämedast kruusast, mis on segatud liivaga.

Tenuta San Leonardo on vaieldamatult kogu Itaalia üks parimaid veinimaju. Jancis Robinson on nimetanud Tenuta San Leonardot Trentino First Growth'ks, tema artikli leiate siit. Lisaks tasub vaadata Decanter Magazine - Producer Profile (pdf).

See vein on valmistatud veinimõisa kõige vanematest Carmenére veinipuudest, mis on 35-50 aasta vanused. Kääritamine toimub 50-80 hl suurustes tsementvaatides. Viinamarjad koristatakse käsitsi ideaalses küpsuses oktoobris. Vein laagerdub sõltuvalt aastakäigust 18-24 kuud nii uutes kui kasutatud tammevaatides. Enne müügile tulekut laagerdub vein ka vähemalt 3 aastat veinimõisas pudelis. 

Aroomis on tunda kuivatatud ürte ja rohkesti metsmarju (mustikaid). Maitse on täidlane, soe, pehmete tanniinidega ja üli pika järelmaitsega. Toitudest sobib ideaalselt punase lihaga, valge liha roogadega, hautistega, ulukilihaga ning küpsete juustudega. Serveerida 16 kraadi juures. Vananemispotentsiaal 20+ aastat. 

Alates 2015. aastast on veinimõis orgaaniline.

James Suckling 94p
Wine Advocate 93p