Carema Riserva DOC, Cantina Nebbiolo di Carema 75cl

Carema Riserva DOC, Cantina Nebbiolo di Carema 75cl

Nimi: Carema Riserva DOC, Cantina Nebbiolo di Carema 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Piemonte

Tootja: Cantina Nebbiolo di Carema

Aastakäik: 2008

Mari: 100% Nebbiolo

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1388

Hinnaklass:

Carema piirkonna veinid on väljaspool Piedmontet praktiliselt tundmatud, rääkimata rahvusvahelisest tuntusest. Samas on see väike küla võlunud teadlikke veiniarmastajaid juba sajandeid. Carema DOC (alates 1967) on ainulaadne, kuna seal on ainult kolm tootjat ja kokku vaid 13 hektarit. Carema küla asub Piedmonte maakonna loode osas Valle d'Aosta piiri lähedal. Selles piirkonnas on küllaltki ekstreemne terroir ning viinamarjade kasvatamine on seal paras katsumus. Veiniaiad on 750 meetri kõrgusel merepinnast järskudel nõlvakutel mäeahelate külgedel ja see teeb töö veiniaias väga raskeks.

Carema on Nebbiolo viinamarja kasvukohtadest kindlasti üks põnevamaid ning sealsed veinid on tuntud oma happesuse ja mineraalsuse poolest. Carema veinid sobivad suurepäraselt vanakooli Nebbiolo fännidele ning on väga hea hinna kvaliteedi suhtega, olles vähemalt poole soodsamad kui samamasti Barolod ja Barbarescod. Carema DOC reeglite kohaselt peab vein olema vähemalt 85% Nebbiolo viinamarjadest ning enamasti kasutatakse sildil „Carema" või „Carema Riserva" märgistust. Carema veinid peavad küpsema vähemalt 3 aastat, millest 24 kuud suurtes tamme või pähklipuu vaatides. Riserva peab küpsema vähemalt 4 aastat, millest 30 kuud suurtes tamme või pähklipuu vaatides.

Cantina Produttori Nebbiolo di Carema on selle piirkonna kolmest tootjast suurim, valmistades 60 000 pudelit aastas. Veinimaja loodi 1960. aastal kümne viinamarjakasvataja poolt. Tegemist on kooperatiiviga, kuhu täna kuulub juba 81 väikest viinamarjakasvatajat. Praeguseks on nendest saaanud Carema veinipiirkonna vaieldamatult parim tootja.

See vein on 100% Nebbiolo. Kääritamine toimub terasmahutites, pärast mida vananeb vein 30 kuud suurtes kuni 4000 liitri suurustes tammevaatides ja 12 kuud pudelis. Aroomis on kuivatud lilli (roose) ja natuke magusaid vürtse (kaneel, lagrits, kakaopulber). Maitse on suurepärases tasakaalus pehmete tanniinidega. Vananemispotentsiaal 20-30 aastat.

Gambero Rosso 3/3 klaasi