Capo di Stato, Montello-Colli Asolani Venegazzu Superiore DOC 75cl

Capo di Stato, Montello-Colli Asolani Venegazzu Superiore DOC 75cl

Nimi: Capo di Stato, Montello-Colli Asolani Venegazzu Superiore DOC 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Veneto

Tootja: Conte Loredan Gasparini

Aastakäik: 2016

Mari: 40% Cabernet Sauvignon, 40% Merlot, 15% Cabernet Franc, 5% Malbec

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 1346

Hind: 66.00

Hinnaklass: €€

Capo di Stato (tõlkes riigipea) on oma nime saanud legendaarse Prantsuse presidendi Charles De Gaulle järgi, kellest sai selle veini suur austaja pärast selle proovimist õhtusöögil Veneetsias. Veinipudeli silt on kujundatud 1967. aastal kuulsa kunstniku Tono Zancanaro poolt. Praegu on Capo di Stato üks hinnatumaid Itaalia veine maailmas, mis on pälvinud hulgaliselt auhindu.

Veini valmistamiseks kasutatakse hoolikalt valitud viinamarju, mis tulevad mõisa vanimatest ja parimates aedadest Montello mäe jalamilt. Sealses pinnases on piirkonnale omaselt punaka varjundiga Montello savi, mis on erakordselt kõrge raua ja mineraalide sisaldusega.

Veinipuude keskmine vanus on 50 aastat ning saagikus 5.5 tonni hektari kohta. Viinamarjad koristatakse käsitsi oktoobri alguses. Kääritamine toimub 25-30 kraadi juures 10-20 päeva. Toimub ka täielik malolaktline kääritamine. Vein laagerdub 48 kuud Slavonia ja Prantsuse tammevaatides.

Capo di Stato on väga elegantne ja kompleksne, sügava, rubiin-punase värvusega. Aroomis on tunda intensiivseid üliküpsete marjade nüansse, mustikaid, mustsõstraid, röstitud sarapuupähkeid, muskust ja magusaid vürtse. Maitse on täidlane, mitmekihiline, tanniinid on hästi integreeritud ja lihvitud. Järelmaitse, kus lisandub ka pehme lagrits, kestab minuteid. Serveerida 17-19 kraadi juures ning võimalusel vein dekanteerida.

Veinimõisa tutvustav video link.