Cabernet Sauvignon, Montello e Colli Asolani DOC 75cl

Cabernet Sauvignon, Montello e Colli Asolani DOC 75cl

Nimi: Cabernet Sauvignon, Montello e Colli Asolani DOC 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Veneto

Tootja: Conte Loredan Gasparini

Aastakäik: 2017

Mari: 100% Cabernet Sauvignon

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 1915

Hind: 15.10

Hinnaklass:

Conte Loredan Gasparini veinimõisa koosseisu kuulub 80 hektarit viinapuuaedu, mis asuvad Venegazzu's, Veneto veinipiirkonna südames Montello mäe jalamil. Mäe savine pinnas on eriti sobilik viinamarjade kasvatamiseks ning väga rikas raua ja mineraalide sisalduse poolest. Veinimõis on asutatud 1950ndatel krahv Piero Loredani poolt, kes oli keskaja Veneetsia ja Genova riigi pea Leonardo Loredani otsene järeltulija (riigipea Leonardo valis „Vignigazzu" piirkonna oma suveresidentsi rajamiseks ja tänaseni on uhke Palladian villa suurepäraselt säilinud ning kuulub veinimõisa koosseisu). Loredan Gasparini veinimõis osteti 1973. aastal tänase omaniku, Giancarlo Palla poolt, veini valmistamise eest vastutab enoloog Dr. Mauro Rasera. Veinimaja on tuntud just oma punaveinide poolest. 

Viinamarjad koristatakse käsitsi oktoobri teisel nädalal. Saagikus on 100 tonni hektari kohta. Teostatakse ka täielik malolaktiline kääritamine ning vein laagerdub 20% ulatuses suurtes 25 hektroliitristes Slavonia tammevaatides ning 80% ulatuses terasmahutites. Aastane toodang on 60 tuhat pudelit.

Aroom on marjane ja puuviljane. Maitse on pehme ja soe, eristuvad kirsi ja mustsõstra noodid. Väga kergesti nauditav ning ideaalne erinevate tomati- või lihakastmes pastadega ning tüüpiliste Itaalia toitudega. Serveerida 16 kraadi juures.