Cabernet Sauvignon "Vigna San Francesco", Contea di Sclafani Sicilia DOC, Tenuta Regaleali, Tasca d'Almerita 75cl

Cabernet Sauvignon "Vigna San Francesco", Contea di Sclafani Sicilia DOC, Tenuta Regaleali, Tasca d'Almerita 75cl

Nimi: Cabernet Sauvignon "Vigna San Francesco", Contea di Sclafani Sicilia DOC, Tenuta Regaleali, Tasca d'Almerita 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Sitsiilia

Tootja: Tasca d'Almerita

Aastakäik: 2014

Mari: 100% Cabernet Sauvignon

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1759

Hinnaklass: €€

TOODE EI OLE HETKEL SAADAVAL!

Tasca d'Almerita Cabernet Sauvignon on Sitsiilia ja Itaalia üks hinnatumaid punaveine, valmistatud 100% Cabernet Sauvignon viinamarjadest, mis on kasvanud 9 hektari suuruses Vigna San Francesco nimelises veiniaias, veinipuude keskimine vanus on 40 aastat. Pinnasekiht on sügav, savine ja kaltsiumirikas. Veiniaiad asuvad väga kõrgel mägedes, umbes 550 meetrit merepinnast, kus õhk on tavapärasest jahedam.

Viinamarjade koristus on oktoobri alguses ning saagikus on madal, vaid 4 tonni hektari kohta. Peale pressimist on veinivirre kestadega kontaktis 20 päeva. Käärimine toimub terasmahutites 20-28 kraadi juures. Toimub ka täielik malolaktline käärimine. Vein laagerdub 18 kuud uutest Prantsuse 225 liitri suurustes tammevaatides ning 6 kuud pudelis.

Aroomis on tunda metsikuid marju, vaniljet, musta pipart, tubakat, kaneeli ja münti. Maitse on äärmiselt kontsentreeritud, rikkalik, mustsõstrane ning elegantse happe ja tamme tasakaaluga. Lõppmaitse on väga pikk. Serveerida 16-18 kraadi juures erinevate hautistega. 

Gambero Rosso - 3 Glasses