Brunello di Montalcino DOCG, Poggio San Polo 75cl

Brunello di Montalcino DOCG, Poggio San Polo 75cl

Nimi: Brunello di Montalcino DOCG, Poggio San Polo 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Toscana

Tootja: Poggio San Polo - Allegrini

Aastakäik: 2015

Mari: 100% Sangiovese

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1777

Hind: 76.40

Hinnaklass: €€

Marilisa Allegrini ostis Poggio San Polo veinimõisa 2006. aastal ning viimase 10 aastaga on sellest saanud Montalcino üks hinnatumaid veinimõisasid. San Polo veinimõis asub Montalcino ida osas 22 hektaril ning nende Brunello on klassikaline, aga natuke täidlasem ja rikkalikum kui Brunellod, mis tulevad Montalcino põhja osast. San Polot tutvustav video [link].

Veiniaed on kaltsiumi ja savi rikas ning asub 450 meetri kõrgusel merepinnast. Veinipuude keskmine vanus on 25 aastat. 2010 Brunello aastakäik koristati käsitsti oktoobri esimesel nädalal. Kääritamine toimub betoonahutites 28-30 kraadi juures 20-22 päeva. Vein laagerdub uutes keskmise röstiga 500 liitri suurustes Prantsuse tammevaatides 24 kuud ning enne müügile tulekut pikalt ka pudelis.

Aroom on väga puhas, selge ja intensiivne; tunda on väikeseid punaseid marju, ploomi, moosi, kannikesi, alusmetsa, vaniljet, kohvi, lagritsat, münti ja magusaid vürtse. Maitse on täidlane, soe, väga elegantne ja siidiste tanniinidega; tunda on Morello kirssi, kaneeli ja Vahemere maitsetaimi. Vein on nauditav juba täna, kuid vananemispotentsiaal on 15+ aastat. Toitudest sobib ideaalselt punase lihaga, metslooma lihaga, trühvlitega ning vanemate juustudega. Soovitatav on veini serveerida 18-19 kraadi juures ning eelnevalt mõni tund dekanteerida.

James Suckling 95 p