Bonarda Clasica "Colonia Las Liebres", Mendoza, Altos Las Hormigas 75cl (BIO)

Bonarda Clasica "Colonia Las Liebres", Mendoza, Altos Las Hormigas 75cl (BIO)

Nimi: Bonarda Clasica "Colonia Las Liebres", Mendoza, Altos Las Hormigas 75cl (BIO)

Riik/regioon: Argentiina, Mendoza

Tootja: Altos Las Hormigas

Aastakäik: 2018

Mari: 100% Bonarda

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 1104

Hind: 13.70

Hinnaklass:

Colonia Las Liebres on Altos Las Hormigas’e veinimaja kõrvalprojekt, vein on valmistatud huvitavast Bonarda viinamarjasordist, mis algselt pärineb Itaaliast Piemonte ja Oltrepo-Pavese veinipiirkondadest. 50% marjadest pärineb 40 aasta vanustelt veinipuudelt Los Campamentos veiniaiast Rivadavias (Santa Rosa), see piirkond sobib oma jaheduse tõttu ideaalselt Bonardale. Lisaks saadakse viinamarju Agrelo's asuvatest aedadest (30%) ja ülejäänud Altos Las Hormigas’e oma veiniaedadest Lujan de Cuyo's, mis asuvad 800 - 900 meetri kõrgusel merepinnast, tegemist on sarnase ekstreemse kontinentaalse kliimaga nagu Hispaania La Mancha, Carinena, Rueda ja Toro veinipiirkondades.

Mendoza veinipiirkonna kliimat iseloomustavad väga külmad talved (kuni -10 kraadi), väga kuivad kuumad suved (+40 kraadi) ja vähene sademete hulk (alla 400 mm aastas). Veiniaedade keskmine saagikus on väga madal, vaid 24 hektoliitri hektarilt (10 tonni hektarilt). Veinimarjad on kääritatud 300 hl suurustes roostevaba terasest mahutites, kõigepealt marjad purustatakse ning seejärel jäetakse kestadele seisma 10 päevaks, veini pumbatakse ümber iga päev. Malolaktiline fermentatsioon leiab aset terasest mahutites. Veini tammevaatides ei laagerdata, et säiliks veini värske marjane iseloom, pudelisse villimisel veini ei filtreerita.

Veinil on sügav rubiin-punane värvus mustjate varjunditega, aroom on värske, eristuvad roosiõis, küpsed maasikad, ploom, must pipar, taustal meeldiv suitsune nüanss. Maitselt külluslik ja avar, siidiselt pehme vein, tunda suud katvat kreemjat marjasust, järgneb meeldiv happesus, mis on püsiv ja värskendav. Maitsed on väga selged ja fokuseeritud, lõppmaitse püsiv ja värske. Vein väljendab hästi marjasodile iseloomulikke jooni, elavat puuviljalisust, suurepärast kontsentratsiooni ja elegantset tekstuuri. Tanniinid on tuntavad ja meeldivalt pehmed. Vein sobib väga erinevate roogadega nagu pizza, pasta, idamaine köök, lihavõileivad, sealiha baasil valmistatud road, erinevad grillitud lihad, ahjuliha, osso bucco, rikkalikud hautised ja ka juurviljade baasil valmistatud road. Sobib ideaalselt joomiseks kohe ja omab küpsemispotentsiaali järgnevad 5 - 7 aastat.

James Suckling 92 p "Top 100 Best Wines Under 30 $"