Beaune Premier Cru Clos des Feves AC (Monopole), Domaine Chanson 75cl

Beaune Premier Cru Clos des Feves AC (Monopole), Domaine Chanson 75cl

Nimi: Beaune Premier Cru Clos des Feves AC (Monopole), Domaine Chanson 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Beaune

Tootja: Chanson Pere & Fils

Aastakäik: 2018/2019

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 268

Hind: 105.00

Hinnaklass: €€€

Domaine Chanson on viimase paari aasta jooksul jõudnud täiesti uuele tasemele. Pärast seda kui Bollinger 1999. aastal Chansoni üle võttis on investeeringud olnud märkimisväärsed. Juba 10 aastat ei kasutata veiniaedades kemikaale ning kogu veinivalmistamine on nüüdseks 100% orgaaniline. 2009. aastal valmis ka uus ja moderne veinimaja. Viimased 17 aastat on Chansoni veinimeister olnud Jean-Pierre Confuron, kelle peremõisaks on Vosne-Romanee's asuv Domaine Confuron-Cotetidot.

Lisaks arendas Chanson välja täiesti unikaalse külmutustunneli - vedel lämmastik viib viinamarjade temperatuuri kaheks minutiks -180 kraadi peale tappes kõik bakterid ja alandades viinamarjade sisemist temperatuuri umbes 25 kraadi pealt 8-10 kraadi peale. See aitab pikendada kääritamisprotsessi, mis omakorda aitab parandada veinide värskust, tekstuuri ja aroome.

Väga oluline on ka see, et Chanson kasutab punaste veinide valmistamisel nii palju kui võimalik täiskobaraid (st viinamarju ei eemaldata vartest). Eelkõige aitab see saavutada siidisemaid tanniine ja annab veinile väga pehme tekstuuri, mis eriti Pinot Noiri puhul on väga teretulnud. Kui on kõrge happesusega aastakäik, aitab see veinid pehmemaks muuta ning kui on väga soe aastakäik lisab see lähenemine veinile värskust. Lisaks aeglustab täiskobarate kasutamine samuti kääritamisprotsessi (viinamarja suhkrud eemalduvad aeglasemalt) ja see annab veinidele parema struktuuri. Täiskobarate regulaarne kasutamine on samas tehniliselt väga keeruline. Suur enamus tootjaid seda riski võtta ei soovi ja seega pole väga üllatav, et Burgundia üks pikaajaliseim täiskobarate kasutaja on juba aastakümneid Domaine de la Romanee-Conti.

Clos de Féves kuulub täies ulatuses oma 3.8 hektariga Chansonile (monopol) ning on kindlasti veinimõisa üks hinnatumaid valdusi. See aed oli tuntud juba 14. sajandil.

Vein on laagerdunud 14 kuud tammevaatides. Aroomis on erinevad küpsed punased marjad, oliivid, pinnaselisus, tubakas, kohvi, mõru šokolaad, suitsune noot ja mineraalsus. Sügav ja kontsentreeritud struktuur, pehmed hästi integreeritud tanniinid. Kergelt vürtsikas järelmaitse. Tasakaalus vein, kus on omavahel segunenud elegantsus ja jõulisus. Potentsiaali aastani 2040.

Burghound 92 p (2018)
Antonio Galloni 91 p (2018)

Burghound 93 p (2019)
Jasper Moriison 93 p (2019)
Wine Spectator 93 p (2019)