Beaune Premier Cru Bressandes AC, Domaine Chanson 75cl

Beaune Premier Cru Bressandes AC, Domaine Chanson 75cl

Nimi: Beaune Premier Cru Bressandes AC, Domaine Chanson 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Beaune

Tootja: Chanson Pere & Fils

Aastakäik: 2012

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 218

Hind: 73.10

Hinnaklass: €€

Beaune Bressandes on 2 hektari suurune premier cru veiniaed, mis asub mäe kõige kõrgemas osas, aial on idasuunaline vaade. 13. sajandil omas seda aiakest Beaune linna kaanon Jean Bressand ja selle järgi on aed ka oma nime saanud. Pinnasetüübis esineb rohkelt lubjakivi ja savi. 

Vein on valmistatud 100% Pinot Noir viinamarjadest, laagerdumine 228 liitri suurustes tammevaatides 19 kuud. Ideealsed kasvutingimused, soe ja pehme ilmastik ning alkoholkäärimisele eelnenud pikk matseratsioon on võimaldanud luua lihava tekstuuri ja pehmete elegantsete tanniinidega veini.

Värvuselt tume rubiinpunane. Intensiivne aroom, milles tumedad marjad, must ploom, vürtsid ja delikaatne vanilje. Väga hästi balansseeritud ja kompleksne vein. Maitse on kontsentreeritud, samas värske ja siidise tektuuriga. Hästi integreeritud tamme vanilje ja peenekoelised tanniinid. Kauakestev ja elegantne lõppmaitse.  

Serveerida koos küpsetatud linnulihast roogadega, küpsetatud pardiga, lambapraega, väga hea juustudega, eriti Epoisses, Citeaux ja ka paljude kitsejuustudega.

Tim Atkin 93 p
La Revue des vins de France 17,5/20