Alion, Ribera del Duero DO, Bodegas Vega Sicilia 75cl

Alion, Ribera del Duero DO, Bodegas Vega Sicilia 75cl

Nimi: Alion, Ribera del Duero DO, Bodegas Vega Sicilia 75cl

Riik/regioon: Hispaania, Castilla y León, Ribera del Duero

Tootja: Tempos Vega Sicilia

Aastakäik: 2014

Mari: 100% Tinto Fino (Tempranillo)

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1483

Hind: 72.00

Hinnaklass: €€

Vega Sicilia on Hispaania prestiižeim veinimõis, mida hellitavalt kutsutakse ka Hispaania "First Growth'iks". Väga vähestel on nii eriline ajalugu nagu neil. Veinimaja asutati 1864. aastal ja alates 1982. aastast kuulub see Álvarezi perekonnale, kes on mahukate investeeringutega selle veinimõisa täiesti uuele tasemele viinud. Näiteks on väga erakordne, et veinimõis valmistab ise majasiseselt oma tammevaate.

1991. aastal asutas Álvarezi pere Ribera del Dueros uue veinimõisa nimega Alión, mis asub Vega Siciliast vaid 15 km kaugusel. Alión on stiililt modernsem kui Vega Sicilia. Alióni valdused Duero jõe kaldal on 130 hektari suurused. Veiniaedade aluspinnases on kiltkivi (schist ing. k.), mida leidub rohkesti ka parimates Duoro (portide) veiniaedades. Pealmises kihis domineerib mineraaliderikas lubjakivi. Veiniaiad asuvad 750 meetrit merepinnast ja veinipuude keskmine vanus 30 aastat.

Viinamarjad koristatakse käsitsi 12 kg mahutavatesse kastidesse. Pärast hoolikat sorteerimist toimub kääritamine suurtes tammemahutites. Alión laagerdub 18 kuud 100% uutes Prantsuse tammevaatides. Enne müügile tulekut rahuneb vein veel 15 kuud pudelis. 

Alióni võib juua kohe, aga veinil on 15-20 aastat vananemispotentsiaali.

Vaata ka Vega Sicilia grupi teisi veine: Único Reserva Especial, UnicoValbuena 5ºOremus ja Macan.

"Possibly the most modern of the Vega Sicilia Group wines, it's silky, voluptuous, jammy, ripe and nerous without being too much. It's quite ripe and powerful yet balanced and with great freshness. The palate is medium to full-bodied with lots of fruit, juicy and showy, modern without excess. Drinking range: 2019 - 2029" Wine Advocate 94 points

Wine Advocate 94 p
Wine Enthusiast 92 p