Poli Pauillac, Acquavite di Vinaccia 70cl

Poli Pauillac, Acquavite di Vinaccia 70cl

Nimi: Poli Pauillac, Acquavite di Vinaccia 70cl

Riik/regioon: Itaalia, Veneto

Tootja: Jacopo Poli

Aastakäik: 2007

Mari: Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit Verdot

Alkoholisisaldus: 46% vol.

Tootekood: 1747

Hinnaklass: €€€

Poli Pauillac on Jacopo Poli pikaaegse unistuse realiseerumine. 1995 aastal külastas Jacopo Pauillaci ühte First Growth veinimõisa (pilt on suureks vihjeks), lootes et kunagi avaneb tal võimalus nende viinamarjade pressimsjääke (marci) destilleerida.

12 aastat hiljem, 2007. aastal sai Jacopo lõpuks oma tahtmise ning asus nende värsket marci (Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit Verdot) transpordiks Itaaliasse ette valmistama (pilt). Mõned päevad hiljem jõudsid autod toorainega Poli destilleerimiskotta. Et säilitada marci maksimaalset värskust kasutati temperatuurikontrolliga autot ning 4 juhti sõitsid ööpäevaringlselt.

Saabunud marci asuti viivitamatult destilleerima (pilt). Pärast destilleerimist rahunes destillaat kõigepealt 6 kuud terasmahutites. Seejärel liikus destillaat üheteistkümnesse 225 liitri suurusesse tammevaati, mis on valmistatud sama First Growth mõisa vaadimeistrite poolt. Nendest pooled vaadid olid eelnevalt olnud kasutuses veinimõisa esiveini laagerdamiseks.

Pärast 4 aasta pikkust laagerdumist valmistas Jacopo Poli koostöös 200 sommeljee ja asjatundjaga 11-st tammevaadist lõplikku segu, mis suundus veelkord 4 aastaks samadesse tammevaatidesse. Pärast 8 aasta pikkust tammelaagerdust sai Poli Pauillac 2016. aasta suvel lõpuks valmis - grappa ajaloos on see esimene kord kui parim Prantsuse marc on destileeritud Itaalias.

Aroomis ja maitses on küpsed punased puuviljad, mesi, martsipan, kummel, lagrits ja vanilje. Serveerida tulbikujulisest klaasist 18-20 kraadi juures.