Poli Cleopatra, Grappa Moscato Oro 70cl (Metallist kinkekarbis)

Poli Cleopatra, Grappa Moscato Oro 70cl (Metallist kinkekarbis)

Nimi: Poli Cleopatra, Grappa Moscato Oro 70cl (Metallist kinkekarbis)

Riik/regioon: Itaalia, Veneto

Tootja: Jacopo Poli

Mari: 100% Moscato

Alkoholisisaldus: 40% vol.

Tootekood: 1367

Hind: 60.80

Hinnaklass: €€

Cleopatra Moscato Oro on valmistatud Moscato viinamarjadest. Viinamarjad on kasvanud ja korjatud Colli Euganei piirkonnast. Cleopatra valmistamiseks kasutatakse unikaalset destilleerimise protsessi, kus viinamarja marc'i (kestad, seemned, varred) töödeldakse vaakumahjus. Selle meetodi eelisteks on alkoholi palju madalam keemispunkt (38-65 kraadi) ning võimalus eemaldada rohkem eeterlikke komponente. Tänu sellele on destillaat haruldaselt aromaatne ja mahlakas. Grappa on laagerdatud uutes väikestes tammevaatides 13 kuud.

Cleopatra on nime saanud vana-Egiptuse alkeemiku järgi, kes esimesena ehitas destilleerimiskatla kulla jaoks. Ta nimetas selle Crysopea'ks (kreeka keeles "Chrysos" on kuld ja "Poiro" on tegema). Pärast pikki uuringuid on Poli loonud uue Crysopea, mis on üks innovaatilisemaid vakuumahjusid tänapäeva grappa tootmises. Pudeli sildil on kujutatud enda saba hammustavat Uroborose draakonit, kes teatud määral sümboliseerib Crysopea ringi sulgumist.

Cleopatra on väga värske, eksootiline ja lilleline, moscato viinamarjale omase nüansiga. Tunda on tsitruse aroome ja vürtse, väga pehme, kerge ja aromaatne grappa. Serveerida 18 kraadi juures.