Le Calvados Selection 70cl

Le Calvados Selection 70cl

Nimi: Le Calvados Selection 70cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Calvados, Domfront

Tootja: Calvados Christian Drouin - Domaine Coeur de Lion

Mari: 60% Õun, 40% Pirn

Alkoholisisaldus: 40% vol.

Tootekood: 1620

Hind: 37.40

Hinnaklass:

Coeur de Lion mõis asub Auge regiooni südames (Pays d'Auge). Sealsesse viljapuuaeda on istutatud ainult traditsioonilised madalakasvulised sordid, mis on hoolikalt valitud, et tagada õiget tasakaalu nelja sordi vahel. Õunad koristatakse käsitsi, õunapuid raputades. Seejärel hoitakse õunu tsementpõrandal umbes 70cm kõrgustes kuhjades. Kõik õunad peavad olema ühtlaselt küpsed. Kasutatakse vaid puhast mahla, kusjuures õunamassi pressitakse vaid ühe korra. Pärast seda kui suhkur on muundunud alkoholiks, siider destilleertitakse ja suunatakse 50 ja 100 hektoliitri suurustesse Normandia tammevaatidesse. 

Erinevalt Pays d'Auge calvadosidest on Selection noor destillaat, mis valmis joomiseks noorelt. Lisaks õuntele kasutatakse selle calvadose valmistamiseks ligi 40% pirne. Laagerdunud tammevaatides minimaalselt 3 aastat.

Aroom on värkse, aromaatne, domineerivad puuviljade värksed aroomid, eriti õun ja pirn. Maitse on pehme, siidine, tunda on värskeid õunu ja pirne, meeldiv ja õrn vanilje nüanss. Järelmaitse on mõrkjas. Soovitatakse neile, kes hindavad calvadosi aperitiivina, sobib väga hästi kokteilidesse ja gourmet retseptidesse.