Karukera Rhum Vieux Agricole "Reserve Special", Domaine Marquisat de Sainte-Marie 70cl (Kinkekarbis)

Karukera Rhum Vieux Agricole "Reserve Special", Domaine Marquisat de Sainte-Marie 70cl (Kinkekarbis)

Nimi: Karukera Rhum Vieux Agricole "Reserve Special", Domaine Marquisat de Sainte-Marie 70cl (Kinkekarbis)

Riik/regioon: Prantsusmaa, Guadeloupe

Tootja: Karukera - Domaine Marquisat de Sainte-Marie

Mari: 100% Blue Cane suhkruroog

Alkoholisisaldus: 42% vol.

Tootekood: 1633

Hind: 70.20

Hinnaklass: €€

Marquisat de Sainte Marie on Guadeloupel kõige vanem rummi valmistaja, alates 1895. aastast. Kuna rummi valmistamisel kasutatakse vaid suhkruroo naturaalset mahla (mitte suhkruroo melassi!), siis on ka pudelil sellekohane tähis "Agricole". KARUKERA oli Guadeloupe esialgne nimi, pärast seda kui Colombus sinna esimest korda 1493 aastal jõudis.

Rummi valmistatakse ühe suhkruroo sordi Blue Cane (nime saanud sinakast taimevaigust) naturaalsest mahlast, mis pärineb tootja 70 hektari suuruselt valduselt. Karukera Reserve Spécial on valmistatud seguna erinevates suhkruroomahlast valmistatud destillaatidest, mille keskmine vanus on vähemalt 5 aastat. Destilladid on laagerdatud vanades bourbon'i vaatides. Et rummil säiliks võimalikult rikkalik aroom, toimub filtreerimine toa temperatuuril.

Aroom on tugev ja püsiv, alguses vürtsikas, milles loorberi ja pipra noote, aroomi avanedes tulevad esile puuviljade nüansid, eriti küpsed banaanid, delikaatne tammevanilje. Maitselt kauakestev ja täidlane, lõppmaitse meeldivalt vürtsikas. Serveerida eine lõpetuseks digestiivina toatemperatuuril või segada kokteiliks Vieux Punch (5cl Reserve Speciale, pisut suhkruroosiirupit ja valada jääga täidetud klaasi).