Ferdinand's Quince Reserve Gin 50cl

Ferdinand's Quince Reserve Gin 50cl

Nimi: Ferdinand's Quince Reserve Gin 50cl

Riik/regioon: Saksamaa, Mosel

Tootja: Ferdinand's

Aastakäik: 2019

Alkoholisisaldus: 44% vol.

Tootekood: 1666

Hind: 175.00

Hinnaklass: €€€

Ferdinand’s on loonud maailma ühe kõige eksklusiivsema gin’i. See eriväljaanne on limiteeritud vaid 1200le pudelile ja see on mõeldud austusavalduseks kuulsale Preisi piirkonna metsavahile Ferdinand Geltz’ile (1852 – 1925). Ta on oma nime andnud ka ühele kõige kuulsamale veinimajale Mosel’is Forstmeister Geltz Zilliken, kelle Grand Cru aedade Riesling viinamarju kasutatakse ka Ferdinand’s gin’de valmistamiseks.

Ferdinand’s Quice Reserve Gin on valmistatud valgetest aromaatsetest Riesling viinamarjadest ja harilikust küdooniast (Cydonia oblonga). Destillaati on hoitud 6 kuud äsja tühjendatud 2017. aastakäigu Grand Cru Beerenauslese Riesling barrique vaatides. Destillaadil on kangust 44% ja villitud 500ml suurustesse pudelitesse. Iga pudel on pakitud mustast marmorist silindrisse, mida saab hiljem kasutada veinipudeli küülerina, lisaks on kaasas klaasist kork, millega saab pudeli taas sulgeda pärast avamist (algselt on pudel suletud veinipudeli korgiga).

Sõltuvalt klaasi tüübist väljendab Quince Reserve Gin ennast erinevalt. Näiteks suuremast single-malt klaasist väljenduvad rohkem Riesling’i veini ja selle laagerdumisel kasutatud tammevaadi nüansid, lisaks kadakamari ja küdoonia, samuti pinnase ja delikaatse väärishallituse Botrytis Cinerea nüansid. Väiksemast „tulip” konjakiklaasist on fookus rohkem kollastel kuivatatud puuviljadel nagu mõruaplesin ja küdoonia, samuti mesi, tunda ka selgelt taimset ja vürtsikat nooti. Quice Reserve Gin on parim serveeritud puhtalt, kuid erakordse kogemuse saate ka valmistates Gin & Tonic’u, annab täiesti uue dimensiooni ka teistele kokteilidele, kus kasutatakse ühe komponendina gin’i.Qince