Calvados Pays d'Auge XO 70cl (Kinkekarbis)

Calvados Pays d'Auge XO 70cl (Kinkekarbis)

Nimi: Calvados Pays d'Auge XO 70cl (Kinkekarbis)

Riik/regioon: Prantsusmaa, Calvados, Pays d'Auge

Tootja: Calvados Christian Drouin - Domaine Coeur de Lion

Mari: Õun

Alkoholisisaldus: 40% vol.

Tootekood: 1617

Hinnaklass: €€€

Domaine Coeur de Lion mõis asub Auge regiooni südames (Pays d'Auge). Mõisa viljapuuaeda on istutatud ainult traditsioonilised madalakasvulised sordid, mis on hoolikalt valitud, et tagada õiget tasakaalu hapude, magusate ja mõrude sordi vahel. Õunad koristatakse käsitsi, õunapuid raputades. Seejärel hoitakse õunu betoonpõrandal umbes 70cm kõrgustes kuhjades. Kõik õunad peavad olema ühtlaselt küpsed. Kasutatakse vaid puhast mahla, kusjuures õunamassi pressitakse vaid ühe korra. Pärast seda kui suhkur on muundunud alkoholiks, siider destilleertitakse ja suunatakse 50 ja 100 hektoliitri suurustesse Normandia tammevaatidesse. 

Pays'Auge XO on klassikaline Normandia destillat, siidrit destilleeritakse kaks korda ning vanandatakse väikestes tammetaatides. Lõpliku segu keskmine vanus on 12 aastat. Värvuselt kuldkollane, hästi selge ja särav. Aroomis eristuvad nooruslikud komponendid, valged lilled, vürtsid, suits ja küpsetatud õunad. Maitse on täidlane ja laialivalguv, samas õrn ja delikaatne, kauakestvas lõppmaitses mandlid ja piprased nüansid. Esmalt trundub väga värske, klaasis hapnikuga kokkupuutel avaneb, lillelisus ja vürtikus on ideaalses balansis, väga hästi integreeritud delikaatne tameenünass. Lõppmaitse on intensiivne ja kestev, lõpp väga värske. 

Serveerida rikkaliku "true normand" õhtusöögiga, küpsete intensiivsete juustudega nagu Livarot, suurepärane digestiiv eine lõpetuseks, nautida sigariga või erinevate dessertidega.