Calvados Pays d'Auge Vintage 1990 70cl (Puidust kinkekarbis)

Calvados Pays d'Auge Vintage 1990 70cl (Puidust kinkekarbis)

Nimi: Calvados Pays d'Auge Vintage 1990 70cl (Puidust kinkekarbis)

Riik/regioon: Prantsusmaa, Calvados, Pays d'Auge

Tootja: Calvados Christian Drouin - Domaine Coeur de Lion

Aastakäik: 1990

Mari: Õun

Alkoholisisaldus: 42% vol.

Tootekood: 1623

Hinnaklass: €€€

Coeur de Lion mõis asub Auge regiooni südames (Pays d'Auge). Sealsesse viljapuuaeda on istutatud ainult traditsioonilised madalakasvulised sordid, mis on hoolikalt valitud, et tagada õiget tasakaalu nelja sordi vahel. Õunad koristatakse käsitsi, õunapuid raputades. Seejärel hoitakse õunu tsementpõrandal umbes 70cm kõrgustes kuhjades. Kõik õunad peavad olema ühtlaselt küpsed. Kasutatakse vaid puhast mahla, kusjuures õunamassi pressitakse vaid ühe korra. Pärast seda kui suhkur on muundunud alkoholiks, siider destilleertitakse ja suunatakse 50 ja 100 hektoliitri suurustesse Normandia tammevaatidesse.

Aastakäigu calvados on pärit Christian Drouin perekonna reservist. See kollektsioon väga vanadest ja haruldastest destillaatidest on perekonna omanduses olnud palju aastaid. Enamus aastakäike on destilleeritud ja vanandatud Christian Drouin isa poolt. Aastakäik näitab, millal on calvados destilleeritud, mitte seda, millisel aastal on õunad korjatud. Kõik aastakäigu calvados hoitakse tammevaatides, pudelisse villimise aasta on märgitud pudelile väiksemalt. 

1990. aastakäigu calvados on laagerdunud 24 aastat vanades calvadose ja cognac'i vaatides. Värvuselt sügav merevaik, aroom on avatud ja väga põnev, eristuvad apelsin, küps virsik, ebaküdoonia, lõppmaitses huvitav põlenud puidu nüanss. Maitselt täidalne ja rikkalik, väga kauakestva lõppmaitsega.

San Francisco - “Best Calvados” Double Gold Medal
Guide des Vins Gilbert & Gaillard - 90 p.
Vinalies - Prix d’Excellence
Paris - Gold Medal