Calvados Pays d'Auge Vintage 1976 70cl (Puidust kinkekarbis)

Calvados Pays d'Auge Vintage 1976 70cl (Puidust kinkekarbis)

Nimi: Calvados Pays d'Auge Vintage 1976 70cl (Puidust kinkekarbis)

Riik/regioon: Prantsusmaa, Calvados, Pays d'Auge

Tootja: Calvados Christian Drouin - Domaine Coeur de Lion

Aastakäik: 1976

Mari: Õun

Alkoholisisaldus: 42% vol.

Tootekood: 1619

Hinnaklass: €€€

Coeur de Lion mõis asub Auge regiooni südames (Pays d'Auge). Sealsesse viljapuuaeda on istutatud ainult traditsioonilised madalakasvulised sordid, mis on hoolikalt valitud, et tagada õiget tasakaalu nelja sordi vahel. Õunad koristatakse käsitsi, õunapuid raputades. Seejärel hoitakse õunu tsementpõrandal umbes 70cm kõrgustes kuhjades. Kõik õunad peavad olema ühtlaselt küpsed. Kasutatakse vaid puhast mahla, kusjuures õunamassi pressitakse vaid ühe korra. Pärast seda kui suhkur on muundunud alkoholiks, siider destilleertitakse ja suunatakse 50 ja 100 hektoliitri suurustesse Normandia tammevaatidesse.

Millesime (tõlkes: vintage ehk aastakäik) calvados pärineb Christian Drouin perekonna reservist. Sinna kuuluvad väga vanad calvadosed, mis on soetatud veel siis, kui vähesed tuntud calvadose tootjad olid üle Normandia territooriumi laiali hajutatud.  

1976. aastakäigu calvados on laagerdunud tammevaatide 37 aastat, sellest viimased 1,5 aastat Sherry veini vaatides. Värvuselt sügav merevaik, mahagoni varjunditega. Väga külluslik aroom, milles eristuvad tammevanilje, vahasus, köömned, kuivatatatud ploomid, vürtsid. Maitselt väga pehme ja elegantne, delikaatne tanniinsus, erakodselt kauakestev lõppmaitse.

Bruxelles - Silver Medal
I.W.S.C. London - Silver Medal Best in Class
San Francisco World Spirits Competition - Double Gold Medal
Vinalies - Grand Prix d’Excellence
Lisieux - Silver Medal