Balthasar's Eleven London Dry Gin 50cl

Balthasar's Eleven London Dry Gin 50cl

Nimi: Balthasar's Eleven London Dry Gin 50cl

Riik/regioon: Saksamaa, Rheingau

Tootja: Balthasar Ress

Alkoholisisaldus: 47% vol.

Tootekood: 1670

Hinnaklass: €€€

Nimi Balthasar's Eleven viitab gini valmistamiseks kasutatud erinevate komponentide arvule: kadakamari, apelsin, rosmariin, teeleht (Mainz'ist), estragon (Mainz'ist), Rheingau Rieslingu viinamarja õied (Batlhasar Ressi veiniaedadest), leedripuu õied (Wiesbaden'ist), põld-varsapõlve õied (Mainz'ist), mõruapelsini koor, sidrunmürdi lehed ja Riesling viinamarjadest valmistatud kange alkohol Hefebrand. 

Värskelt destilleritud gini alkoholisisalduse lahjendamiseks kasutatakse väga spetsiaalset allikavett, mis saadakse Põhja-Saksamaal asuvatest kuni 300 meetri sügavustest kaevudest. Nendest iidsetest maaalustest järvedest saadud veel on väga unikaalsed omadused, mis eriti hästi toovad esile destillaadi puhtuse. Katsetused näitasid, et võrreldes Rheingau veega muudab see vesi gini maitse pehmemaks ja maitsetaimede nüansid selgemaks.

Eleven’il on tavapärasest kõrgem alkoholisisaldus 47%, mis annab ginile omapärase jõulisuse ja „laiaõlgsuse”. Destillaat on äärmiselt aromaatne, väljendades kasutatatud komponentide unikaalseid omadusi, eriti hästi tulevad esile tsitruste ja Rieslingu õite peened nüansid. Esimest partiid (Batch No. 1) valmistati ainult 1000 pudelit. 

Eleven kuulub London Dry Gin kategooriasse, kuhu kuuluvad kõige puhtamad ja kõrgeima kvaliteediga komponentidest valmistatud destillaadid. Kasutatada tohib ainult looduslikke komponente ja keelatud on kasutatada ükskõik milliseid maitselisandeid või ekstrakte.

Balthasar's Eleven on loodud Christian Ressi ja tema hea sõbra destilleerija Hubertus Vallendari koostöös. Hubertus Vallendarile omistati 2018. aastal üks tähtsaimaid rahvusvahelisi tunnustusi "Distillery of the Year 2018", võites World Spirits Award konkursil oma kategoorias nii kuld, hõbe ja pronks medali.