BTW Tonic Water 20cl

BTW Tonic Water 20cl

Nimi: BTW Tonic Water 20cl

Riik/regioon: Suurbritannia, London

Tootja: BTW - Bermondsey Tonic Water

Tootekood: 136

Hinnaklass:

BTW on Inglismaa esimene tõeline käsitöö-toonik. Londoni ühe parima džinnibaari '214 Bermondsey' omanikud Nick Crispini ja Lawrence Mason avastasid, et erinevate džinnide maitsenüansid ei tule enamus toonikutega esile. Seega hakkasid nad ise toonikut valmistama, mis sai baari järgi nimeks BTW (Bermondsey Tonic Water). BTW on loodud džinne täiendama, nii et iga džinni unikaalsed aroomid ja maitsed säiliks. Tulemuseks on unikaalne looduslik toonik, millel on ainult puhta kiniini maitse, vastupidiselt tavapäraste toonikute jõulisele mõru-magusale maitsele.

BTW on teadaolevalt ainuke tootja, kes leotab kiinapuu koort vees, saavutades selle meetodiga loodusliku ja puhta kiniini maitse, selle tulemusena on nende toonikul ka kuldne toon. Lisatakse vaid suhkrut ja sidrunhapet. Teised toonikud on enamasti valmistatud kasutades keemiliselt eraldatud kiniini (sellest ka nende toonikute selge värvus ning intensiivne mõru-magus ja kuiv maitse).

BTW toonikut valmistatakse Londonis käsitööna üliväikeste partiidena, vaid 60 liitrit korraga. Kõigepealt tehakse Victoria aegse retsepti järgi kiinapuu koore leotamise tulemusena unikaalne kontsentreeritud BTW siirup (vaata siit), mille lahjendamisel ning gaseerimisel saadakse valmis toonik.

BTW toonik on väga hõrk, pehme, puhas, kerge, ümar, heas tasakaalus ja õrna tsitruse ja Pu-erh tee noodiga. BTW toonikut serveeritakse muuhulgas ka Bulgari ja The Dorchesteri hotellides. Tänu kõrgele loodusliku kiniini sisaldusele ja keemiliste säilitusainete puudmisele tuleks BTW toonik kindlasti enne serveerimist maha jahutada.