BTW Tonic Syrup 50cl

BTW Tonic Syrup 50cl

Nimi: BTW Tonic Syrup 50cl

Riik/regioon: Suurbritannia, London

Tootja: BTW - Bermondsey Tonic Water

Tootekood: 137

Hinnaklass:

BTW on Inglismaa esimene tõeline käsitöö-toonik. Londoni ühe parima džinnibaari '214 Bermondsey' omanikud Nick Crispini ja Lawrence Mason avastasid, et erinevate džinnide maitsenüansid ei tule enamus toonikutega esile. Seega hakkasid nad ise toonikut valmistama, mis sai baari järgi nimeks BTW (Bermondsey Tonic Water). BTW on loodud džinne täiendama, nii et iga džinni unikaalsed aroomid ja maitsed säiliks. Tulemuseks on unikaalne looduslik toonik, millel on ainult puhta kiniini maitse, vastupidiselt tavapäraste toonikute jõulisele mõru-magusale maitsele.

BTW on teadaolevalt ainuke tootja, kes leotab kiinapuu koort vees, saavutades selle meetodiga loodusliku ja puhta kiniini maitse, selle tulemusena on nende siirupil ka looduslikult pruun värvus. Lisatakse vaid suhkrut ja sidrunhapet. Teised toonikud on enamasti valmistatud kasutades keemiliselt eraldatud kiniini (sellest ka nende toonikute selge värvus ning intensiivne mõru-magus ja kuiv maitse).

Siirupit valmistatakse Londonis käsitööna üliväikeste partiidena, vaid 60 liitrit korraga. Victoria aegse retsepti järgi leotatakse kiinapuu koort vees, mille tulemusel saadakse unikaalne kontsentreeritud siirup. Selle lahjendamisel ning gaseerimisel valmistavad nad oma teist toodet - valmis toonikut (vaata siit). BTW'd serveeritakse muuhulgas ka Bulgari ja The Dorchesteri hotellides.

Gin Tonicu valmistamiseks: 25ml BTW siirupit, 50ml džinni, 100-150ml gaseeritud vett (vastavalt soovile). Parima maitse saavutamiseks lisa siirup viimasena ning sega hoolikalt koos jääga. Ühest siirupi pudelist saab valmistada 20 gin tonicut. Enne igat serveerimist loksuta pudelit ning avatuna säilitada külmkapis. BTW tooniku siirup on ka väga põnev mixer teistes kokteilides, mõned ideed leiab siit.