Arbequino Olive Oil Smoked with Organic Wood 25cl

Arbequino Olive Oil Smoked with Organic Wood 25cl

Nimi: Arbequino Olive Oil Smoked with Organic Wood 25cl

Riik/regioon: Hispaania, Andalucia

Tootja: Castillo de Canena

Mari: 100% Arbequina

Alkoholisisaldus: Happesus 0,1 %

Tootekood: 1453

Hinnaklass:

See extra virgin oliiviõli on eriline. Valmistatud Arbequina oliividest, mis korjatud oktoobris. Oliivid on pressitud 2 tunni jooksul peale koristust. Selle õli teeb eriliseks see, et ta on delikaatselt külmleotatud tammevaatides (tammesuitsuga), pärast mida hoitakse õli terasmahutites.

Värvuselt on õli roheline, kuldsete varjunditega. Aroomis ja maitses on tunda värskeid õunu, mandleid, karamelli, vaniljet ja iirist. Sobib ideaalselt paljude toitude peale (liha, kala, salatid, kastmed jne.) Happesus 0.10%.

Castillo de Canena valdustel valmistati oliiviõli juba 1780. aastal ning oliiviõli valmistamise traditisioonid on rännanud läbi mitme põlvkonna tänaseni. Perekonna 1500 hektari suurused valdused asuvad Jaeni piirkonnas Andaluusia maakonnas. Selles piirkonnas valmistatakse 75% kogu Hispaania oliiviõlist ning Jaeni tuntakse kui maailma oliiviõli pealinna. Sealne mägine maastik ja soodsad klimaatilised tingimused teevad paljude asjatundjate arvates sellest piirkonnast maailma parima oliivõli valmistamise koha.

Castillo de Canena keskendub ainult kõige kõrgema kvaliteediga extra virgin oliiviõli tootmisele, kus happesus ei tohi ületada 0.8%. Ettevõte kontrollib kogu tootmisprotsessi alates oliivipuudeest kuni turunduseni. Oliivid koristatakse käsitsi ning purustatakse 3 tunni jooksul peale koristust, et tagada värskus, aromaatsus ja madal happesus. Kõik Canena oliiviõlid valmistatakse ainult külmpressimise meetodil (esimese pressi õli). Pudeldamisel lisatakse väike kogus lämmastikku, et kaitsta õli oksüdatsiooni ja riknemise eest. See samm eristab Canena õliseid enamus tootjatest.

Flos Olei on maailma tunnustatuim rahvusvaheline extra virgin oliiviõlide teatmik. Rohkem kui 50 maailma parimat oliiviõli eksperti degusteerub 6 kuu jooksul rohkem kui 3500 erinevat õli 45st riigist. Castillo de Canena oliivõlid on saanud kõrgeima skoori, mis Flos Olei kunagi andnud ("Best Extra Virgin Olive Oil in the World).

Castillo de Canena kohta saab pikemalt lugeda siit. Vaadake ka tutvustavat videot.