Vin de Constance, Natural Sweet Wine, Klein Constantia 50cl

Vin de Constance, Natural Sweet Wine, Klein Constantia 50cl

Nimi: Vin de Constance, Natural Sweet Wine, Klein Constantia 50cl

Riik/regioon: Lõuna-Aafrika Vabariik, Constantia

Tootja: Klein Constantia

Aastakäik: 2016

Mari: 100% Muscat de Frontignan

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 1242

Hind: 85.00

Hinnaklass: €€€

Klein Constantia on legendaarne Lõuna-Aafrika veinimõis, mille ajalugu ulatub tagasi 1685. aastasse. Nende lipulaev - Vin de Constance - on maailma üks kuulsamaid dessertveine.

Vin de Constance oli juba 18. ja 19. sajandil Euroopa kuningakodade kindel lemmik, eelistatuim ni Yquemi kui Tokay ees. Näiteks Prantsusmaa kuningas Louis XIV hoidis alati oma Versailles keldris vähemalt kahte tuhandet pudelit, Napoleon Bonaparte jõi kuni pudeli päevas olles St Helena saarel vangis ning 2015. aastal pakkus Elizabeth II Vin de Constance Buckinghami palees Hiina presidendile.

19. sajandi lõpus Phylloxera veinipuude haiguse tulekuga lõpetati kahjuks selle veini tootmine. Kuid 1986. aastakäiguga toimus selle veini tagasitulek. 2012. aastast on Klein Constantia väikeaktsionärideks ka Hubert de Boüard (Chateau Angélus) ja Bruno Prats (endine Chateau Cos d'Estourneli omanik).

Vein on valmistatud 100% Muscat de Frontignan viinamarjadest "vanas heas" stiilis ning samast ajaloolisest ümberistutatud veiniaiast. Viinamarjade koristus toimub väga erinevatel aegadel, et saada viinamarju millel on kõrgem happesus ja juba hilisküpseid marju millel on tunduvalt suurem suhkru sisaldus. Nende erinevate viinamarjade perfektne kooslus suhkrust, alkoholist ja happesusest peatab sekkumatta naturaalselt kääritamise protsessi, mis võib kesta 6 nädalast 6 kuuni. 

Vin de Constance laagerdub settega kontaktis kombineerituna 500L suurustes Prantsuse tammevaatides 3 aastat (50% uus tamm) ning ülejäänud Ungari tammes ja Prantsuse akaatsipuust vaatides. Veini jääksuhkur on 166 grammi liitri kohta, happessus 6.8 g/l kohta ja pH 3.8.

Aroomis on tunda muskaatpähklit, ingverit, mett, küdooniat, apelsinikoort ja ploome. Maitse on väga puhas, hea tasakaalustava happesusega ning pehme ja koorese tekstuuriga. Järelmaitses on tunda samuti mett, vaniljet ja kergelt rabarberit ja ingverit. Ideaalne joomisaken 2019-2035. Saadaval väga limiteeritud koguses!

Tim Atkin 98 p
Antonio Galloni 97 p
Jancis Robinson 18.5 p