Petit Guiraud, Sauternes AC, Chateau Guiraud 37,5cl

Petit Guiraud, Sauternes AC, Chateau Guiraud 37,5cl

Nimi: Petit Guiraud, Sauternes AC, Chateau Guiraud 37,5cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Bordeaux

Tootja: Chateau Guiraud

Aastakäik: 2013

Mari: 65% Semillon, 35% Sauvignon Blanc

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 626

Hinnaklass:

1855. aasta Sauternes'i klassifikatsiooni järgi said 21 Sauternes'i veinimõisa kas Premier Cru Classé või Deuxiemes Cru Classé klassifikatsiooni ning ainult üks nimi Chateau d'Yquem veel kõrgema staatuse Premier Cru Supérieur. Chateau Guiraud on Premier Cru Classé veinimõis ning Yquemi naaber. Chateau Guiraud'ile kuulub 85 hektarit veiniaedu, kus kasvavad 65% Sémillon ning 35% Sauvignon Blanc viinamarjad. Alates 2006. aastast kuulub Guiraud neljale mehele - Robert Peugeot (tööstur), Olivier Bernard (Domaine de Chevalier), Stephan Von Neipperg (Chateau Canon La Gaffeliére) ning Xavier Planty (Guiraud veinimeister alates 1982).

Petit Guiraud on veinimõisa nn. "teine vein". Selle veini valmistamiseks kasutatavate veinipuude keskmine vanus on 15 aastat ning keskmine saagikus on vaid 12 hl/ha kohta (maksimaalne lubatud on 25 hl/ha). Koristus toimub käsitsi 2-6 korral, mil ükshaaval nopitakse ainult botrytis väärishallitusega marjad. Kääritamine toimub osaliselt terasmahutites ja osaliselt uutes Prantsuse tammevaatides kolm nädalat. Laagerdumine toimub väikestes ja suurtes tammevaatides 12 kuud. Aastane toodang on 40,000 pudelit.

Aroomis on tund aprikoosi, datlit, beseed, mandlikreemi ja karamelliseeritud ananassi. Maitse on elegantne, tunda on mentooli, mett ning troopiliste puuvijlade värskust. Väga särtsakas, meeldiva happega ning pika järelmaitsega vein.

Alates 2011. aastakäigust on Chateau Guiraud sertifitseeritud orgaaniline veinimõis.

Meie valikus on ka Chateau Guiraud unikaalne kuiv valge vein G de Guiraud 2013, mille kohta leiate lisa info siit.