Oremus Late Harvest Tokaji 50cl

Oremus Late Harvest Tokaji 50cl

Nimi: Oremus Late Harvest Tokaji 50cl

Riik/regioon: Ungari, Tokaji

Tootja: Tempos Vega Sicilia

Aastakäik: 2016

Mari: Furmint, Hárslevelű, Zéta, Sárga Muskotály

Alkoholisisaldus: 12% vol

Tootekood: 1551

Hinnaklass:

Oremus on 1993. aastal Hispaania kultusveinimõisa Vega Sicilia omanike poolt loodud veinimõis Kirde-Ungaris Tokajis. See on kindlasti Ungari hinnatuim veinipiirkond ning on eelkõige tuntud oma legendaarsete dessertveinide poolest. Oremuse veinipuud asuvad 13 ajaloolises Tokaji veiniaias, mis kõik olid 1803. aasta Szirmay klassifikatsiooni järgi Tokaji parimad. 

See hiliskorje dessertvein on valmistatud neljast peamisest Tokaji viinamarjasordist. Furminti happesus aitab tasakaalustada veini magusust. Hárslevelű annab veinile ümaruse ja siidise tekstuuri. Zéta ja Sárga Muskotály toetavad eelkõige puuviljasusega.

Selle veini valmistamiseks on vaja kobaraid, kus on üle poole väärishallitusega (botrytis) viinamarju. Need korjatakse eranditult käsitsi septembri keskpaigast kuni novembri alguseni.

Pärast pressimist toimub kääritamine 100% uutes 136 ja 220 liitri suurustes Ungari tammevaatides lausa 30 päeva ning see lõpeb iseseisvalt umbes 12% alkoholitaseme juures. Seejärel laagerdub vein Ungari tammevaatides 6 kuud ja enne müügile tulekut pudelis veel 15 kuud. 

Maitses on meeldiv ananass, virsik ja värskelt riivitud sidrunikoor. Järelmaitse on pikk ja tasakaalustava happesusega. Happesus on 8.2 grammi liitri kohta. Jääksuhkur 110 grammi liitri kohta. 

Serveerida 8 kraadi juures. Suurepärane aperitiviina, aga sobib ideaalselt ka kergete küpsetistega, sorbet ja jäätisega. Vananemispotentsiaal 10 aastat. Valmistatud 24,000 pooleliitrist pudelit. 

Vaata ka Oremuse kuiva valget veini: Oremus Mandolas Tokaji Dry.

Vaata ka Vega Sicilia grupi teisi veine: Único Reserva EspecialUnicoValbuena 5ºAlion ja Macan.