Chateau Le Pin Sacriste, Sainte Croix du Mont AC 75cl

Chateau Le Pin Sacriste, Sainte Croix du Mont AC 75cl

Nimi: Chateau Le Pin Sacriste, Sainte Croix du Mont AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Bordeaux

Tootja: Maison Schröder & Schyler

Aastakäik: 2017

Mari: 80% Semillon, 15% Sauvignon Blanc, 5% Muscadelle

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 654

Hinnaklass:

Sainte Croix du Mont veinipiirkond hõlmab ligi 450 hektarit ja asub Garonne jõe paremal kaldal Bordeaux's, valdavalt asuvad veiniaiad umbes 100 meetrit merepinnast. Jõe vastaskaldal asuvad mõnevõrra kuulsamad Sauternes ja Barsac, kus valmistatakse sarnase iseloomuga magusaid veine väärishallitus "botrytis cinerea'ga" nakatunud valgetest viinamarjadest. See seen omandab marjade sees olevat vett ja tulemuseks on küpsed magususest pakatavad marjad, mis korjatakse tihti käsitsi üks mari haaval.  Just jõe niiskus ja palavad augustipäevad loovad ideaalsed tingimused selle haruldase seene tekkeks, tingimused peavad olema ideaalsed ning igal aastal ei pruugi tulemus olla piisab, et veini valmistada.

Sainte-Croix-du-Mont veinipiirkond loodi ametlikult 1936. aastal, tootja kohta on andmed juba 1648. aastast. Chateau Le Pin Sacriste on üks vanimaid valdusi kogu piirkonnas ja põhiliselt valmistatakse magusaid Bordeaux "kuldseid veine". Chateau Le Pin Sacriste veiniaiad on keskmiselt 40 aastat vanad, valdavalt lõuna - ja kagupoolsed nõlvakud. Pinnas on savi-lubjakivi segu, milles rikkalikult mereloomade ja merekarpide kivistisi. Mõisal on kokku 22 hektarit põlde, vein valmistatakse proportsioonis 80% Semillon, 15% Sauvignon Blanc ja 5% Muscadelle. Viinamarjad koristatakse eranditult käsitsi, kobar haaval, valides parima konditsiooniga seenega nakatunud marjad. Veinivirde kääritamine kestab 12 - 15 päeva, see toimub traditsioonilistes vanades bordeaux tammemahutites, pärast käärimist seisab vein 12 kuud suurtes tammevaatides. Aastane kogutoodang on umbes 75000 pudelit.

Chateau Le Pin Sacriste on värvuselt kuldkollane vasksete varjunditega. Aroomis segunevad küpsed virsikud, eksootilised puuviljad, mesilasvaha, röstitud sai ja vürtsid. Maitse on külluslik, pehme tekstuuriga, tunda aprikoosi, kuivatatud mangot, vürtsi ja mett, suurepärase toetava happesusega, mis tasakaalustab magusaid noote.