Aleatico Passito, Salento IGT 75cl

Aleatico Passito, Salento IGT 75cl

Nimi: Aleatico Passito, Salento IGT 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Puglia

Tootja: Masseria Li Veli

Aastakäik: 2008

Mari: 100% Aleatico

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 1940

Hinnaklass: €€

Masseria Li Veli Aleatico Passito on tõeline "meditatsiooni vein". Selle veini valmistamiseks kasutatud veinipuude aed asub savisel pinnasel, kus alumises kihis domineerivad lubjarikkad kivid. Veiniaed paikneb Cellino San Marco piirkonnas 70 meetri kõrgusel merepinnast. Veinipuude keskmine vanus on 14 aastat.

Viinamarjad koristatakse käsitsi septembri esimesel nädalal. Seejärel asetatakse hoolikalt sorteeritud kobarad ükshaaval temperatuurikontrolliga ventileeritud ruumi, kus nad 45 päeva kuivavad. Pärast seda nopitakse ükshaaval marjad kobaratest ning 500 liitri suurustes tammevaatides toimub 3 nädala pikkune kääritamine. Siis toimub õrn marjade pressimine ning manuaalne filtreerimine. Vein laagerdub 40 kuud väikestes 112 liitri suurustes tammevaatides.

Aroomis on tunda kuivatatud puuvilju (aprikoosi, datleid, viigimarju), lagritsat ja kohvi. Maitses on meeletu mokka, nahk, espresso, lagrits ja magusad ürdid (rosmariin). On ideaalne magustoit iseenesest, aga sobib ka mandliküpsiste - ja kookidega ning õhtusöögi lõpetuseks sigariga. Soovitav serveerida 12 juures Riedel Bordeaux klaasist. 

Wine Advocate 94 p