Vendrell Olivella Cava Original Brut Nature 75cl

Vendrell Olivella Cava Original Brut Nature 75cl

Nimi: Vendrell Olivella Cava Original Brut Nature 75cl

Riik/regioon: Hispaania, Penedes

Tootja: Vendrell Olivella - Mas Goma 1724

Aastakäik: 2014

Mari: 52% Xarello, 30% Macabeo, 18% Parellada

Alkoholisisaldus: 11,5% vol.

Tootekood: 1471

Hinnaklass:

Vendrell Olivella Original Brut Nature on valmistatud 52% Xarello, 30% Macabeo ja 18% Parellada viinamarjadest, mis on korjatud eranditult Mas Goma veinimõisa oma aedadest. Valmistatud šampanjameetodil - teistkordne kääritamine pudelis kestab minimaalselt 36 kuud (Gran Reserva). Veinile ei ole lisatud suhkrut (dosage), naturaalne jääksuhkur on alla 2 grammi liitri kohta, happesus 5,8 grammi liitri kohta.

Värvuselt selge ja särav kahvatu kollane, peen ja püsiv mull moodustab tiheda ja püsiva vahu. Aroom on äärmiselt kompleksne, eristuvad pikaajalise pudelis küpsemise tulemusel tekkinud või ja rösti aroomid, lisaks roheliste puuviljade nüansid. Maitses segunevad veini küpsemisel tekkinud rösti ja pähkli noodid värskete puuviljade ja tsitruste nüanssidega, järelmaitse on avar, lopsakas ning püsiv.

Vein sobib väga paljude erinevate roogadega, väga gastronoomiline ja universaalne toiduvein, saab hakkama ka kõige keerukamate maitsetega, ideaalne nii eelroogadega kui ka põhiroogadega. Serveerida koos tugevamaitselise grilitud või küpsetatud kalaga (lõhe, hiidlest, makrell, sardiinid), sashimiga, hispaaniapärase kalahautisega, kalaterriiniga, paellaga, risottoga, ahjus küpsetatud kodulinnulihaga jne. Soovitatav serveerimistempratuur on 10-12 kraadi.

Mas Gomà 20 hektari suurused veinivaldused asuvad Penedèsi piirkonna südames - Les Cabanyes'is. Veinipuud on kõik vanad, üle 60 aasta vanused, mis annavad kõrge kvaliteedilist saaki, millel on looduslikult madal saagikus. Vendrelli perekond on veini valmistamisega piirkonnas tegelenud 16. sajandist saadik, aga Mas Gomà valdused ostsid nad 1916. aastal. Tegemist on tõelise käsitöö veinimajaga, nende aastane toodang kokku on vaid 40,000 pudelit. 

Decanter 95p (2011)