Vendrell Olivella Cava Organic Brut 75cl (Organic)

Vendrell Olivella Cava Organic Brut 75cl (Organic)

Nimi: Vendrell Olivella Cava Organic Brut 75cl (Organic)

Riik/regioon: Hispaania, Penedes

Tootja: Vendrell Olivella - Mas Goma 1724

Aastakäik: 2015

Mari: 50% Xarello, 30% Macabeo, 20% Parellada

Alkoholisisaldus: 11,5% vol.

Tootekood: 1472

Hind: 21.50

Hinnaklass:

Vendrell Olivella Organic Brut on valmistatud 50% Xarello, 30% Macabeo ja 20% Parellada viinamarjadest, mis on korjatud eranditult Mas Goma veinimõisa oma aedadest. Valmistatud šampanjameetodil (Métode Tradicional), teistkordne kääritamine pudelis settel minimaalselt 36 kuud (Gran Reserva). Dosage on 7 grammi liitri kohta, happesus 5,9 grammi liitri kohta.

Värvuselt kuldsete varjunditega kahvatu kollane, peen ja püsiv mull moodustab klaasis ilusa krooni. Aroom on väga puhas, otsekohene ja kompleksne, selgelt eristub särtsakas sidruni noot, valgete lillede ja puuviljade nüanns on integreeritud küpsemisel tekkinud röstitud saia ja sarapuupähkli nüanssidega. Maitse on kompleksne, äärmiselt värske ja mineraalne, suurepäraselt integreeritud peenike õrn mull tekitab õhulise ja kerge fooni, keskmaitses rikkalik puuviljasus koos küpsemise nootidega, kreemjas tekstuur, lõppmaitse täidlane, püsiv, elegantne ja suurepärases tasakaalus.

Vein sobib ideaalselt aperitiiviks, kergete eelroogadega ja keskmise magususega dessertidega. Veini mineraalne ja kreemjas tektstuur sobib nooremate juustudega, värskete mereandidega, suitsutatud kalaga ja Aasia köögiga. Soovituslik serveerimistempratuur on 10 kraadi.

Mas Gomà 22 hektari suurune veinivaldus asub Penedèsi piirkonna südames, Les Cabanyes'is, 50 km Barcelonast lõunasse. Veinipuud on väga vanad, kõige nooremad umbes 40 aastat ja vanimad ligi 75 aastat vanad. Veinipuud annavad väga kõrgekvaliteedilist saaki ja neil on looduslikult madal saagikus. Vendrelli perekond on viinamarjakasvatusega piirkonnas tegelenud juba 16. sajandist saadik, Mas Gomà valdused ostsid nad 1916. aastal, 2009. aastal alustati ka oma nime all veini tootmist. Tegemist on tõelise käsitöö-veinimajaga, nende aastane toodang on kokku vaid 40,000 pudelit.