Vendrell Olivella Cava Organic Brut 75cl

Vendrell Olivella Cava Organic Brut 75cl

Nimi: Vendrell Olivella Cava Organic Brut 75cl

Riik/regioon: Hispaania, Penedes

Tootja: Vendrell Olivella - Mas Goma 1724

Aastakäik: 2013

Mari: 50% Xarello, 30% Macabeo, 20% Parellada

Alkoholisisaldus: 11,5% vol.

Tootekood: 1472

Hind: 21.50

Hinnaklass:

Vendrell Olivella Organic Brut on valmistatud 50% Xarello, 30% Macabeo ja 20% Parellada viinamarjadest, mis on korjatud eranditult Mas Goma veinimõisa oma aedadest. Valmistatud šampanjameetodil - teistkordne kääritamine pudelis settel minimaalselt 36 kuud (Gran Reserva). Dosage on 7 grammi liitri kohta, happesus 5,9 grammi liitri kohta.

Värvuselt kuldsete varjunditega kahvatu kollane, peen ja püsiv mull moodustab klaasis ilusa krooni. Aroom on väga puhas, otsekohene ja kompleksne, selgelt eristub särtsakas sidruni noot, valgete lillede ja puuviljade nüanns on integreeritud küpsemisel tekkinud röstitud saia ja sarapuupähkli nüanssidega. Maitse on kompleksne, äärmiselt värske ja mineraalne, suurepäraselt integreeritud peenike õrn mull tekitab õhulise ja kerge fooni, keskmaitses rikkalik puuviljasus koos küpsemise nootidega, kreemjas tekstuur, lõppmaitse täidlane, püsiv, elegantne ja suurepärases tasakaalus.

Vein sobib ideaalselt aperitiiviks, kergete eelroogadega ja keskmise magususega dessertidega. Veini mineraalne ja kreemjas tektstuur sobib nooremate juustudega, värskete mereandidega, suitsutatud kalaga ja Aasia köögiga. Soovituslik serveerimistempratuur on 10 kraadi.

Mas Gomà 20 hektari suurused veinivaldused asuvad Penedèsi piirkonna südames - Les Cabanyes'is. Veinipuud on kõik vanad, üle 60 aasta vanused, mis annavad kõrge kvaliteedilist saaki, millel on looduslikult madal saagikus. Vendrelli perekond on veini valmistamisega piirkonnas tegelenud 16. sajandist saadik, aga Mas Gomà valdused ostsid nad 1916. aastal. Tegemist on tõelise käsitöö veinimajaga, nende aastane toodang kokku on vaid 40,000 pudelit.