Rustico, Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG Brut 75cl

Rustico, Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG Brut 75cl

Nimi: Rustico, Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG Brut 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Veneto

Tootja: Nino Franco

Aastakäik: NV

Mari: 100% Glera

Alkoholisisaldus: 11% vol.

Tootekood: 1795

Hind: 20.80

Hinnaklass:

Rustico on väga omapärane versioon Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG veinidest, valmistatud 100% Glera viinamarjadest, mis on kasvanud Nino Franco perele kuuluvates veiniaedades. Vein valmistatakse eranditult nende aedade saagist, mis asuvad Valdobbiadene linnakese ümbruses, kas siis mäenõlvakute keskosas või päris mäe tipus, seal kus on kõige rohkem päikesepaistet. 

Kobaratelt eemaldatakse kõigepealt varred, seejärel marjad pressitakse väga ettevaatlikult ja aeglaselt, pressitud mahl jahutatakse ja kääritatakse väga madalatel temperatuuridel roostevaba terasest mahutites, tesitkordne kääritamine toimub "charmat" meetodil roostevaba terasest mahutites rõhu all, sellele järgneb villimine pudelisse, samal ajal lisatakse veinile dosage, mis on 10 grammi liitri kohta. 

Rustico on iseloomult kuiv ja värskendav. Värvuselt särav õlekõrre-kollane, aktiivsete ja peenete mullikestega. Aroomilt väga elegantne ja püsiv, isuäratava puuviljade karakteriga, õrnate valgete lillede nüansiga. Maitse on värske ja balansseeritud, üllatavalt delikaatne, kreemjas ja mahlakas. Serveerida hästi jahutatult 6 - 8 kraadi juures. Sobib väga hästi aperitiiviks söögikorra sissejuhatusel, isutekitajatega ja eelroogadega, kerge risotto või pastaga. Ideaalne kaaslane külmade suupistetega või juustuga.

Wine Enthusiast 94 punkti

Nr. 1 wine in the Wine Enthusiast Top 100 wines of 2019