Rustico, Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG 75cl

Rustico, Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG 75cl

Nimi: Rustico, Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Veneto

Tootja: Nino Franco

Aastakäik: NV

Mari: 100% Glera

Alkoholisisaldus: 11% vol.

Tootekood: 1795

Hinnaklass:

Rustico on väga omapärane versioon Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG veinidest, valmistatud 100% Glera viinamarjadest, mis on kasvanud Nino Franco perele kuuluvates veiniaedades. Vein valmistatakse eranditult nende aedade saagist, mis asuvad Valdobbiadene linnakese ümbruses, kas siis mäenõlvakute keskosas või päris mäe tipus, seal kus on kõige rohkem päikesepaistet. 

Kobaratelt eemaldatakse kõigepealt varred, seejärel marjad pressitakse väga ettevaatlikult ja aeglaselt, pressitud mahl jahutatakse ja kääritatakse väga madalatel temperatuuridel roostevaba terasest mahutites. Järgmise etapina villitakse vein pudelisse, samal ajal lisatakse 10 grammi liitri kohta naturaalsuhkrut. Teistkordne käärimine toimub pudelis "cuve close" meetodil. 

Rustico on iseloomult kuiv ja värskendav. Värvuselt särav õlekõrre-kollane, aktiivsete ja peenete mullikestega. Aroomilt väga elegantne ja püsiv, isuäratava puuviljade karakteriga, õrnate valgete lillede nüansiga. Maitse on värske ja balansseeritud, üllatavalt delikaatne, kreemjas ja mahlakas. Serveerida hästi jahutatult 6 - 8 kraadi juures. Sobib väga hästi aperitiiviks söögikorra sissejuhatusel, isutekitajatega ja eelroogadega, kerge risotto või pastaga. Ideaalne kaaslane külmade suupistetega või juustuga.

Robert Parker 90p