Quintessenza, Pignoletto DOC Spumante Brut 75cl

Quintessenza, Pignoletto DOC Spumante Brut 75cl

Nimi: Quintessenza, Pignoletto DOC Spumante Brut 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Emilia-Romagna

Tootja: Medici Ermete

Aastakäik: Harvest 2020

Mari: 100% Grechetto Gentile

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 1908

Hind: 10.00

Hinnaklass:

Quintessenza Pignoletto Spumante on unikaalne vahuvein Emilia-Romagna veinipiirkonnast Rubicone alamtsoonist. Valmistatud 100% Grechetto Gentile viinamarjasordist, mis on kasvanud Medici Ermete Forli nimelises veiniaias, kus on savine pinnas.

Viinamarjad kääritatakse väikestes roostevaba terasest kinnistes mahutites rõhu all, käärimise käigus muundub pea kogu suhkur alkoholiks ja veinil on 12% vol. kangust ning tegemist on "kuiva" Brut stiilis vahuveiniga, millel on 8 grammi suhkrut liitri kohta ja happesus 5,9 grammi liitri kohta. 

Värvuselt on vein õlekõrre kollane rohekate varjunditega. Aroom on intensiivne ja värske, väga heas balansis puuviljasuse ja värskuse vahel, eristuvad küpsed rohelised õunad, värskelt niidetud hein, delikaatne rooside nüanss. Maitselt värskendav ja pehme koheva mulliga, suurepärane happesus, hea täidlus, külluslik puuviljasus. Ideaalne aperitiivina, serveerida kergete salatitega, linnulihaga, kergete kalaroogadega, värskete juustudega. Serveerida 10 - 12 kraadi juures ja vein on parim joomiseks 1- 3 aasta jooksul.