Louis Roederer Cristal Brut Vintage 2013 75cl (Kinkekarbis)

Louis Roederer Cristal Brut Vintage 2013 75cl (Kinkekarbis)

Nimi: Louis Roederer Cristal Brut Vintage 2013 75cl (Kinkekarbis)

Riik/regioon: Prantsusmaa, Champagne

Tootja: Champagne Louis Roederer

Aastakäik: 2013

Mari: 60% Pinot Noir, 40% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 133

Hind: 270.00

Hinnaklass: €€€

Reimsi linnas paiknev Louis Roederer on koos Bollingeriga üks väheseid siiani pereomanduses olevaid šampanjamajasid. Neile kuulub Champagne piirkonnas 240 hektarit, olles sellega üks suurimaid veiniaedade omanikke. Roedereri lipulaev on ainult parimatel aastatel valmistatav aastakäigu šampanja - Cristal - mille ajalugu ulatub tagasi 19. sajandisse kui seda valmistati vaid Vene tsaari tarbeks.

Cristal on valmistatud 60% Pinot Noir ja 40% Chardonnay viinamarjadest, mis pärinevad 7-st erinevast Grand Cru aiast Montagne de Reims, Marne ja Côte des Blancs aladelt. Cristali valmistamiseks kasutatavad veiniaiad on väga kriidise pinnasega, mis annab talle iseloomuliku elegantsuse ning mineraalsuse. Veinipuude keskmine vanus on 35 aastat. Esmane kääritamine toimub 80% terasmahutites ning 20% suurtes tammevaatides, veini küpsemisperiood pärmisettel kestab 9 aastat ning dosage on alla 8 grammi liitri kohta (ajaloo madalaim). Malolaktilist kääritamist ei rakendata.

Värvuselt kuldkollane, merevaigu varjunditega, väga peen, elav ja püsiv mull. Aroom on väga elegntne, tunda tsitrusviljade kompotti, karamelliseeritud aprikoosi ja suhkruroogu, dekanteerimisel lisanduvad vanilje ja kakaouba koos röstitud sarapuupähliga, delikaatne lagrits ja isegi kaneeli. Maitse on täidlase struktuuriga, väga elav ja energiline, kriidine mineraalsus, värske kirss, lausa mentoolilaadne erksus. Delikaatne, kuid erakordse fookusega ja tulvil energiat. Ideaalne koos merkuradiga või kvaliteetse linnulihaga.