I Quercioli, Reggiano Lambrusco DOC Secco (Dry) 75cl

I Quercioli, Reggiano Lambrusco DOC Secco (Dry) 75cl

Nimi: I Quercioli, Reggiano Lambrusco DOC Secco (Dry) 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Emilia-Romagna

Tootja: Medici Ermete

Aastakäik: NV

Mari: Lambrusco Salamino & Lambrusco Marani

Alkoholisisaldus: 11% vol.

Tootekood: 1918

Hind: 8.90

Hinnaklass:

See kerge punane vahuvein on valmistatud Lambrusco Salamino ja Lambrusco Marani viinamarjadest, mis on pärit Medici Ermete oma aedadest Lambrusco Reggiano DOC'st. Maksimaalne saagikus on madal, 14 tonni hektari kohta.

Värvuselt on vein rubiinpunane. Aroomis on tunda puuviljasust ja värskust. Maitselt on vein kuiv, puuviljane, elav ja heas balansis. Jääksuhkrut on ainult 8 grammi liitri kohta. Parim tarbimisaeg on noorelt, 1-2 aasta jooksul ning ideaalne serveerimistemperatuur on 14-15 kraadi. Toitudest sobib tüüpiliste Emilia Romagna toitudega (külmad liha baasil valmistatud eelroad, erinevad singid, pastad ja tugevamad lihahautised).

Medici Ermete veinimaja on üle 100 aasta vana perefirma, mida praegu juhib Medici pere 4. põlvkond. Veinimajale endale kuulub umbes 60 hektarit aedu, mis asuvad Emilia Romagna parimas piirkonnas (Lambrusco Reggiano D.O.C.), veinimaja ise asub paari kilomeetri kaugusel Gaida linnakeses. Piirkond asub Enza jõe orus, kus pinnas on põhiliselt kruusane. Medici Ermete veinimaja on tuntud kõrge kvaliteedi poolest, olles ainuke Lambrusco tootja, kes Itaalia tunnustatud veiniteatmikus Gambero Rosso viimased aastad „kolm klaasi" on saanud.

Paarkümmend aastat tagasi otsustas Emilia Reggio üks vanimaid Lambrusco tootjaid Ermete Medici enda parimate veinide jaoks ise viinamarju kasvatada. Enne osteti viinamarju kohalikelt kasvatajatelt. See oli äärmiselt suur samm, sest see võimaldas tõsta kvaliteeti ka veiniaedades. Medici parimate veinide puhul on saagikus 30-40% madalam kui DOC regulatsioonid nõuavad. Esmane käärimine on traditsiooniline - veinivirre („must") suunatakse vertikaalsetesse terasmahutitesse, kus pärm muudab suhkru alkoholiks ning veini leotatakse nahkadega kontaktis mõnda aega, et saada rohkem värvi ja aroomi. Seejärel vein filtreeritakse ja suunatakse autoklaavi, kuhu lisatakse natuke veinivirret. Tänu suhkru lisandumisele jätkub käärimine, aga seekord kogutakse toodetud CO2 kokku. Vastavalt sellele missugust lambruscot tehakse (kuiv või magus), lastakse käärimisel jätkuda või lõpetetatakse ära enne kui kõik suhkur on muutunud alkoholiks. Kui vein on juba pudelis, viiakse läbi ka lühike pastoriseerimine, et vältida allesjäänud suhkru taaskäärimist.

Gambero Rosso - 1 Glass
Wine Spectator 86 p