Bollinger Vieilles Vignes Francaises "Blanc de Noirs'' Brut Vintage 75cl

Bollinger Vieilles Vignes Francaises "Blanc de Noirs'' Brut Vintage 75cl

Nimi: Bollinger Vieilles Vignes Francaises "Blanc de Noirs'' Brut Vintage 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Champagne

Tootja: Champagne Bollinger

Aastakäik: 2006/2007

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 110

Hinnaklass: €€€

Vieilles Vignes de Françaises on kindlasti Bollingeri kõige haruldasem ja unikaalsem vein. Kogu piirkonnas täiesti ainulaadne, tegemist on elava tõestusega, milline oli Champagne sajand tagasi, enne kui Phylloxera juuretäi laastas Euroopa veiniaedu. Imekombel elasid mõned veinipuud Ay's ja Bouzy's selle kohutava ameerika epideemia üle, säilisid vaid mõned põllupeenrad.

Juba aastakümneid on Bollinger neid haruldasi puid kaitsnud ja säilitanud. Vanu veinipuid  ja põllupinnast haritakse eranditult käsitsi iidsete tööriistadega, vastavalt vanadele traditsioonidele ja meetoditele. Selline viis on aeganõudev ja kulukas, kuid annavad madalat saaki ja võimaldavad marjadel saavutada täiuslikuma küpsuse ja madalama pH taseme, mis on suursuguste champagne'de puhul äärmiselt oluline.

Vein valmistatakse 100% Pinot Noir viinamarjadest ja toodetakse vaid erakordsetel saagiaastatel, kogutoodang on umbes 2000 - 2500 pudelit sõltuvalt aastast. Iseloomult on vein hiiglaslik ja kompleksne, väljendades selgelt iga aastakäigu omapära. Ehe näide, millised võisid olla Champagne piirkonna veinid eelmisel sajandil.

Saadaval on äärmiselt väike kogus! Igal aastal saaub Eestisse vaid 3 pudelit seda unikaalset veini!