Bollinger La Grande Année Rosé Brut Vintage 75cl

Bollinger La Grande Année Rosé Brut Vintage 75cl

Nimi: Bollinger La Grande Année Rosé Brut Vintage 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Champagne

Tootja: Champagne Bollinger

Aastakäik: 2005

Mari: 65% Pinot Noir, 35% Chardonnay (s.h. 10% Pinot Noir punaveini)

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 106

Hinnaklass: €€€

Bollinger’i rosé champagne on algselt ja ennekõike Grande Année, mida valmistatakse vaid erakordsetel saagiaastatel, ideaalse küpsuse ja sobivaima happesuse-magususe tasakaaluga viinamarjadest. Grande Année Rosé on oma olemuselt segu aastakäigu champagne’st ja väikesest kogusest punasest Coteaux Champenois AC veinist La Cote aux Enfants.

Grande Année osa veinist on valmistatud 65% Pinot Noir ja 35% Chardonnay viinamarjadest, 17-st erinevast "cru" viinamarjaaiast Champagne piirkonnast, nendest 83% "grand cru" ja 17% "premiers cru" aedadest Ay´, Bouzy, Louvois, Verzenay, Mareuil-sur-Ay´, Mesnil s/Oger, Oger, Cuis, Cramant ja Chouilly külakeste ümbrusest. Grande Année esmane käärimisprotsess toimub 205, 225 ja 410 liitri suurustes vanades tammevaatides (5 ja enama aasta vanustes). Kõik viinamarjasordid ja eri viinamarjaaiad kääritatakse eraldi. Punase veini osa lõplikust segust on loodud 100% Pinot Noir viinamarjadest, mis pärinevad väikesest, vaid 1 hektari suurusest, La Cote aux Enfants üksikviinamarjaaiast Ay´ külakeses.

Segu moodustatakse proportsioonis 92,5% Grande Année’d ja 7,5% Coteaux Champenois punaveini. Veini küpsemisperiood pärmisettel kestab 5 aastat, pudelid kinnitatakse sel perioodil ajutiste "seenkorkidega". Pärmisette dégorgé toimub käsitsi ja veinile lisatakse dosage (7 – 9 grammi liitri kohta) ning kinnitatakse seenkorkide ja traatvõrestikega. Vein küpseb veinikeldrites minimaalselt 6 aastat. Grande Année Rosé on sügava värvuse ja rikkaliku aroomiga, suurepärane struktuur, meeldivalt täidlane, jõuline, hea küpsusega, puuviljaline, ümar ja rikkalik. Serveerida 8 - 10 kraadi juures.

Gilbert & Gaillard 97p
Revue du Vin de France 18p
Wine Advocate 94+p
James Suckling 95p
Wine Spectator 95p