Bollinger La Grande Année Brut Vintage 75cl

Bollinger La Grande Année Brut Vintage 75cl

Nimi: Bollinger La Grande Année Brut Vintage 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Champagne

Tootja: Champagne Bollinger

Aastakäik: 2007

Mari: 70% Pinot Noir, 30% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 107

Hinnaklass: €€€

Aastakäigu vääriline saagiaasta Champagne’s tähendab, et koristatud saak ja ka valmiv vein väljendavad endas erakordset kvaliteeti ja aastakäigu kordumatust. Sellistel aastatel saavutavad viinamarjad ideaalse küpsusastme, õigustades otsust valmistada veinisegu ühe kindla aastakäigu veinidest. Üksikaastakäigu champagne La Grande Année annab tunnistust Bollinger’i suursugususest, kombineerides iga aastakäigu eripära Bollinger’i veinmaja unikaalse stiiliga, rõhutades omakorda iga "terroir" omapära ja traditsioonilisi veinivalmistamise meetodeid.

Valmistatakse vein 65% Pinot Noir ja 35% Chardonnay viinamarjadest, mis pärinevad 16 erinevast "cru" viinamarjaaiast (75% on "grand crus" ja 25% "premiers crus") Ay´, Bouzy, Tauxieres, Cuis, Grauves, Oger ja Choilly külakeste ümbrusest. Esmane käärimisprotsess toimub 205, 225 ja 410 liitri suurustes vanades tammevaatides, vältides tugevate tammenüansside ja tanniinide omandamist. Kõik viinamarjasordid, eri viinamarjaaiad ja sageli ka aedade erinevad osad  kääritatakse eraldi. Veini küpsemisperiood pärmisettel kestab veinikeldris 5 aastat, kinnitatuna ajutiste "seenkorkidega". Pärast dégorgé’d lisatakse veinile dosage, Grande Année  loomisel 7 – 9 grammi liitri kohta.

Dégorgé’le järgneb veini villimine, mil pudelid varustatakse püsivate "seenkorkidega” ja traatvõrestikuga. Vein küpseb keldrites vähemalt 5 aastat. Grande Année on märkimisväärselt täidlane ja intensiivne, rikkalik ja kompleksne,  väljendades kindla aastakäigu kasvu - ja ilmastikutingimusi. Igal pudelil on märgitud veini settest vabastamise aasta ja kuu. Väga hea küpsemispotentsiaal 15 aastat. Superagent James Bond 007 ametlik champagne.

Gilbert & Gaillard 99p
Revue du Vin de France 17.5p
Gault & Millau 17.5p
Andreas Larsson 95p
Jeb Dunnuck 94p
Wine Advocate 94+p
Richard Juhlin 95p