Ayala Rosé Majeur Brut 75cl

Ayala Rosé Majeur Brut 75cl

Nimi: Ayala Rosé Majeur Brut 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Champagne

Tootja: Champagne Ayala

Aastakäik: NV

Mari: 50% Chardonnay, 40% Pinot Noir (s.h. 6% Pinot Noir punaveini), 10% Pinot Meunier

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 120

Hind: 71.10

Hinnaklass: €€

Ayala Rosé Majeur shampanja on valmistatud 50% Chardonnay, 40% Pinot Noir ja 10% Pinot Meunier viinamarjadest. Kui rosé champagne valmistatakse tihti Pinot Noir viinamarjade baasil, siis antud veinil on kõrge Chardonnay osakaal, andes veinile elegantsust ja peenust. Veini silmatorkav rosé värvus saadakse lisades baasveinile 6% punast veini Pinot Noir viinamarjadest, mis on pärit Montagne de Reimsi aedadest.

Madal 7 gr/l kohta dosage annab hästi edasi Ayala elegantse stiili. Vein on küpsenud pudelis pärmisettel 3 aastat. Disrgorgement kuupäev on iga pudeli tagasildil kirjas (antud juhul detsember 2015). 

Ayala Rosé Majeur on värvuselt imeilus õrn kirsikivi roosa kerge vaskse helgiga. Lõhnas tuleb esiele ahvatlev punaste viljade aroom, tunda on maasikaid, vaarikaid, pisut mustsõstart ja seda kõike toetab omakorda Chardonnay elegants. Maitselt on vein väga värske tänu kõrgele Chardonnay osakaalule. Kauakestev ja täidlane järelmaitse.

See šampanja sobib väga hästi aperitiiviks, aga on ka hea kaaslane erinevate eelroogade ja suupistetega. Põnev kombinatsioon on kergelt toore lõhifileega, lambakarreega ja punaste marjade baasil valmistatud dessertidega.

Champagne Ayala on üks vanimaid šampanjamajasid (aastast 1860). Nad asuvad kuulsas Ay külas ning on šampanjamajade mõistes väga väike tootja (kokku vaid 15 töötajat). Personaalne lähenemine võimaldab toota "haute couture" veine, saades viinamarju põhiliselt Grand Cru (17 aeda) ja 1er Cru aedadest (44 aeda). Ayala veinimeister on 2011. aastast Caroline Latrive.

James Suckling 93 p
Antonio Galloni 91 p