Ayala N°7 "Limited Edition" Vintage Brut 2007 75cl

Ayala N°7 "Limited Edition" Vintage Brut 2007 75cl

Nimi: Ayala N°7 "Limited Edition" Vintage Brut 2007 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Champagne

Tootja: Champagne Ayala

Aastakäik: 2007

Mari: 67% Chardonnay, 23% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 129

Hind: 99.50

Hinnaklass: €€

Ayala N°7 "Limited Edition" on loodud tähistamaks Champagne Ayala 160. sünnipäeva. N°7 on segu seitsmest Grand Cru aiast, kõik aastakäigust 2007. Côte des Blancsi külad (Chardonnay) on Chouilly, Oger, Avize, Cramant ja Le Mesnil-sur-Oger ning Montagne de Reimsi külad (Pinot Noir) on Ay ja Verzy.

Valmistatud 67% Chardonnay ja 23% Pinot Noir. Teistkordne kääritamine pudelis toimus naturaalse korgi all 11 aastat. Dosage on 6 grammi liitri kohta. Pudelite riddling ja disgorgement toimus käsitsi.

Esmasel vaatlusel sädelev, särav ja elav, värvus hele-kuldkollane, kõik viitab veini värskusele ja elegantsile. Aroom on delikaatne ja samas ka jõuline, esile tuleb lai valik küpseid puuvilju ja tsitruseid, mirabelle ploom, aprikoos, mesi ja õrn eukalüpt. Maitse on erakordselt pehme struktuuriga ja äärmiselt elegantne, taustal energiline maitsemeeli äratav happesus, tekstuurilt pehme, rikkalik ja kreemine, lisaks delikaatne soolakas noot koos mentooli meenutava nüansiga, see kõik jätab väga värskendava tunde. Lõppmaitse on rikkalik ja üllatavalt kauakestev.

Vein sobib hästi rikkalike maitsetega aga siiski delikaatse tekstuuriga toitudega, näiteks grillitud homaariga serveritud koos soolatud võiga, safraniga valmistatud risottoga, vasikalihaga kreemises kastmes või lihtsalt pakkuda koos 18 kuud küpsenud Comté juustuga. Serveerida temperatuuril 10 - 12 kraadi, soovitatav on kasutada serveerimiseks suurema ja avarama kupaga veiniklaasi. 

Wine Advocate 94 punkti
Essie Avellan 94 punkti